Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest świetną okolicznością, żeby dać czas swojemu czworonogowi. Wyjazd z ukochanym zwierzakiem to niepowtarzalna możliwość, aby zrelaksować się, jednocześnie ofiarując zwierzakowi chwilę. W lecie należy pamiętać o kleszczach, gdyż wszystkie czworonogi mogą być na nie podatne. Rasy psów, lubiące dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, notorycznie mają kleszcze.  W jaki sposób możemy ustrzec nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się kilkumiesięczną skutecznością ,a także niewysoką ceną. Są produkowane dla psów wielu wymiarów, dzięki czemu bez problemu kupimy rozmiar odpowiednią dla wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być ziołowe albo substancjami syntetycznymi. Leki przeciwpasożytnicze cechują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość środka działającego na kleszcze jest proporcjonalna do wagi psa, trzeba zatem przeczytać przed nałożeniem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla zwierząt poniżej 8kg i dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto działają zarówno na kleszcze i przeciw pchłom, dlatego dają wszechstronną obronę psa. Obroża Foresto jest skuteczna aż 8 miesięcy, a do tego działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych groźnych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością przebywające w zaroślach, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej ochrony w formie środków na kleszcze, ponieważ zakażenie wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi zagrożenie utraty zdrowia naszego psa. Może też wpłynąć na to jak psy widzą.  Obroża dla psa z preparatem na kleszcze chroni zaatakowania psa przez pasożyta, dzięki czemu daje zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające wodę konieczna jest większa ochrona, przykładowo w postaci zakropień mających środek na kleszcze lub specjalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Aby zabezpieczyć naszego psa w trakcie wakacyjnej wycieczki trzeba sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Karmy-dla-psow_Suche-karmy-29930.html sucha karma dla psa