karma dla gryzoni

Bezzbożowa karma dla gryzoni

Gryzonie to zwierzęta, które nie powinny otrzymywać dużej ilości zbóż. Twierdzenie, że podstawą diety gryzonia są zboża to mit. Mieszanka ziaren odpowiednia będzie, ale wyłącznie jako przekąska, którą będzie można podawać od czasu do czasu.

Naturalne pożywienie składa się w zdecydowanej większości z trawy i ziół, dlatego zwierzęta trzymane w klatce powinny mieć dostęp do odpowiedniej dawki świeżego pożywienia. Warto na ta kwestię zwracać uwagę i starać się poszukiwać taką karmę, w której nie będzie właśnie niepotrzebnych zbóż.

Jakie mamy możliwości, jeśli chodzi o bezzbożową dietę dla gryzonia?

Jeśli ktoś chce dla swojego pupila odpowiedniej naturalnej diety powinien raczej szukać takich produktów, gdzie będą warzywa i owoce zamiast produktów zbożowych. Specjalne bezzbożowe pożywienie dla małych zwierząt, suszone owoce i warzywa, tak jak rośliny pastewne i pączki będą w diecie rzeczywiście odpowiednie. Warto zwrócić uwagę na takie kwestie, szczególnie że dostępne są na rynku różne karmy i będzie można z tych różnych produktów coś dla siebie wybrać.

wychowywanie, karmienie gryzoni

Wiele gryzoni szczególnie przepada za suszonymi bananami i jabłkami. Trzeba jednak uważać. Tak naprawdę powinno się bowiem podawać dla gryzoni jedynie takie produkty, które opracowane są właśnie z myślą o nich. Suszone owoce przeznaczone dla ludzi zawierają dość często cukier a także różnorakie substancje konserwujące.

Dostępne na rynku są również specjalnie przygotowywane suszone warzywa dla gryzoni. Suszone marchewki są przykładowo bardzo bogate w witaminę A, a także beta karoten. Suszony por będzie wspierał procesy trawienne. Podawanie chleba świętojańskiego będzie wskazane ze względu na dużą dawkę wapnia w składzie.

Jeśli chodzi o karmy, które pozbawione są zbóż to najczęściej będą się tam pojawiać różnorakie zioła, a także dodatek suszonych owoców i warzyw. Uzupełnieniem dla takiej pasy mogą być rośliny strączkowe, pączki roślinne. Te ostatnie mają cenne substancje balastowe, które będą aktywować procesy trawienne, a dodatkowo są one również niskokaloryczne. To zaś sprawia, że będzie to świetna propozycja przekąski między posiłkami, która świetnie sprawdzi się w praktyce. Ogólnie rzecz biorąc można stwierdzić, że te karmy jakie znajdują się w sprzedaży są rzeczywiście mocno zróżnicowane i właściwie nie będzie problemu ze znalezieniem takiego produktu, który będzie pozbawiony w składzie zbóż. Jeśli więc hodujemy gryzonie takiej karmy warto będzie szukać. Producenci starają się przygotowywać karmy coraz lepiej dopasowane do rodzaju zwierząt dla jakich karma będzie przygotowana.